آبشار کبود وال در استان گلستان

آبشار کبودوال

آبشار کبودوال در پنج کیلومتری جنوب علی آباد کتول در دره ای نسبتا عمیق و بسیار زیبا در جنگل انبوه و دیدنی کبودوال در استان گلستان واقع شده است .

آبشار کبودوال آبشاری تماما خزه ای است . برای رسیدن به این آبشار باید از طریق کمربندی شهر علی آباد به سمت دانشگاه آزاد رفته و در سه راهی دانشگاه از راه سمت راست خیابان کمربندی به سمت ورودی پارک جنگلی ادامه مسیر داد . البته تابلو های راهنما مسیر را مشخص کرده اند . پس از گذشتن از تقریباْ ۳-۲ کیلومتر در انتهای راه می بایست اتومبیل را در یک محوطه جنگلی و زیبا پارک کرده و در کنار رود به سمت جنوب و بالای کوه به راه ادامه داد . مسیر پیاده روی باریک ولی بسیار زیبا است در طول مسیر تا زیر آبشار اصلی کبودوال چندین آبشار کوچک و بزرگ دیگر نیز وجود دارد که هریک زیبایی خاص خود را دارد .

به علت سخت بودن برخی از قسمت های مسیر پیشنهاد میشود تا فقط افرادی که دارای سلامت جسمی بخصوص پاها هستند در این مسیر تا به آخر وارد شوند و در غیر اینصورت زیبایی مناطق پائین دست کمتر از مناطق بالایی نیست پس اسرار در ادامه مسیر ننمایند .

جالب توجه اینکه همانطور که در تصاویر زیر مشاهده خواهید کرد تمامی عظمت این رود ها و آبشار ها و جاذبه ها همگی از چشمه ای بسیار کوچک منشاء می گیرند که از آن آبی زلال و سرد می جوشد . برای رسیدن به سرچشمه میبایست از مسیری که تقریباْ در ۱۰۰متری پیش از آبشار در سمت چپ قرار دارد از کوه بالا رفت و پس از طی حدوداْ ۳۰۰ متر به مکان جوشش آب می رسیم .

بازگشت به صفحه اخبار